parim nukumaja lapsele milline nukumaja osta

Kuidas valida parim nukumaja lapsele? Selle küsimuse peaks kindlasti esitama enne nukumaja ostmist, sest nukumajade valik on väga suur ning sobiva leidmine võib olla vaevarikas. Allpool leiad 8 küsimust, millele enne nukumaja ostmist vastuse võiksid leida.

1. Kas ma oskan ise nukumaja kokku panna?

Üldiselt vajavad kõik nukumajad kokku panemist. Paljud uuemad nukumajad on lihtsustatud kokkupanemisega, nende paljud elemendid on juba koos, kinnitusvahendid käivad lihtsasti ning kokkupanemiseks läheb vähem aega kui tavaliselt. Paljud KidKrafti nukumajad on lihtsustatud kokkupanemise meetodiga EZ Kraft Assembly™, mis tähendab, et nende nukumajade kokkupanemine on tehtud lihtsaks (vt KidKrafti nukumaja Grand View Mansion) Seega uuri enne järele, kuidas toimub nukumaja kokkupanemine, kui see võib saada Sulle takistuseks.

Vaata videost, kuidas kokku panna KidKrafti nukumaja, mis on lihtsustatud EZ Kraft Assembly paigaldusega.

2. Kas soovin ise nukumaja kujundada?

Enamik nukumaju seinu on värvitud või kleebistega kaetud, seetõttu ei saa valida, millise kujundusega nukumaja seinad teha. Kui valid naturaalset värvi nukumaja, siis on võimalik seda näiteks ise tapeetida või värvida, vastavalt selliseks nagu lapsele meeldib. Näiteks nukumaja Liisi saad kujundada selliseks nagu soovid.

3. Millisest materjalist nukumaja valida?

Hea nukumaja on tehtud tugevast ja vastupidavast puitmaterjalist. Kallimad nukumajad on tehtud vineerist või paksemast puidust, odavamatel nukumajadel on õhemad seinad. Seega uuri enne ostu, mis materjalist on nukumaja valmistatud, see näitab nukumaja vastupidavust ja tugevust.

Puidule alternatiivina on saadaval ka plastikust mängumajad, mis on õhukesed ja kerged, kuid ei pruugi olla nii vastupidavad kui puidust nukumajad.

4. Kui kaua plaanid nukumaja kasutada?

Kas soovid, et nukumaja kestaks kaua ja kasvaks koos lapsega või tundub, et laps ei ole kuigi hoolikas oma mänguasjadega ja tüdineb kiirelt? Selle järgi saad ka otsustada, kas investeerida korralikku ja kallimasse nukumajasse või soetada pigem soodsama hinnaklassi maja. Eestis käsitööna valmivad Liisi nukumajad kestavad põlvest põlve, sest nukumajad on valmistatud kvaliteetsest paksemast puidust ja vineerist.

5. Kui suur nukumaja valida?

Kuhu plaanid nukumaja paigutada? Kas kapi peale või põrandale? Kas selleks on piisavalt ruumi? Milliste nukkudega soovitakse nukumajas mängida? Kas Barbie-suuruse nukuga või miniatuursete nukukestega?

Nukumajad on erinevas suuruses, väiksemad võivad olla laiuses 50cm, suuremad juba ligi 130cm. Ka pikkused on erinevad, pikemad nukumajad kõrguvad üle lapse (ligi 130cm kõrgusele). Pööra tähelepanu ka nukumaja sügavusele, sest ka see mõõt on nukumajadel väga erinev. Barbiele mõeldud nukumajad peaksid sobima kuni 30cm pikkusega nukule.

Vaid ühest küljest avatud nukumajad sobivad seina äärde, kuid saadaval on ka erinevatest külgedest avatud nukumajad, mille saab toa keskele panna ja mille eeliseks on see, et selle ümber saab rohkem lapsi mängida, kui üks või kaks. Nukumaja Liisi Villa on avatud mitmest küljest, KidKrafti nukumaja So Stylish Mansion on avatud lausa 360°.

6. Millises stiilis nukumaja valida?

Kas lapsele meeldib kokata, teha aiatöid, mängida hoovis või päevitada terrassil? Lapse huvide alusel saab teha ka nukumaja ostuotsuse.

Nukumaja valides vaata lapsega koos pilte ning küsi kindlasti ka lapse arvamust, sest nukumajade stiilid on küllaltki erinevad. Valikus on modernseid elamuid, talumaja tüüpi rantšosid, romantilises maamajastiilist maju jne. Kas laps unistab mängimisest vaid majas või võiks maja ümber olla ka aed, garaaž, bassein vms?

Näiteks KidKrafti populaarne KidKrafti nukumaja Annabelle hõlmab vaid nukumaja siseruumidega ja väikese rõuduga, see tähendab, et kogu sisustus ja mööbel on kujundatud tubasteks tegevusteks. See-eest nukumaja Adele on justkui vahemereäärne villa väikese aia, terrasside ja liftiga, maja kõrguseks on lausa 133cm! Maamaja tüüpi KidKrafti nukumaja Grand View Mansion on sisustatud justkui luksuslik rantšo, millel on garaaž ja lift. Nukumajal Uptown on aga maja ees vahva basseini- ja grillimise ala.

Juhul kui on soov kujundada nukumaja täielikult oma soovide ja väljanägemise järgi, siis tasub kaaluda naturaalset tooni nukumaja Liisit.

Seega temaatilisi valikuid on väga palju, leia lapsele tema jaoks sobivaim.

7. Millised lisatarvikud ja mööbliesemed on komplektis?

Üldjuhul on nukumajadel kaasas mitmeid tarvikuid ja mööbel, seega enne ostu sooritamist täpsusta, mis esemed sisalduvad komplektis. Nukumajal Liisi saab aga mööbliesemed eraldi juurde osa. See on plussiks näiteks siis, kui mõned nukumaja esemed on juba olemas või nukumajaga kaasasolevad esemed ei meeldi. Mida rohkem mängumööblit ja elemente, seda põnevam on lapsel mängida ning seda fantaasiarikkamad on mängud. Puidust mööbliesemed on vastupidavamad.

8. Milline on eelarve?

Nukumajade hinnad on seinast seina, hinnad algavad paarikümnest eurost ning ulatuvad mitmesaja euroni. Hinda mõjutavab nii nukumaja konstruktsiooni ja vaheseinade materjal, suurus ning mänguelementide ja mängumööbli asjade arv. Mida tugevam materjal ja paksem puit, seda pikem on nukumaja eluiga.

Kiire tarne
Nukukäru UnicornNukukäru Unicorn
Kiire tarne
Nukukomplekt (nukuvanker + beebivoodi + beebi)Nukukomplekt (nukuvanker + beebivoodi + beebi)
- 14%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' Abbey Manor (kõrgus 71cm)Nukumaja 'KidKraft' Abbey Manor (kõrgus 71cm)
- 30%
Nukumaja 'KidKraft' AmeliaNukumaja 'KidKraft' Amelia
- 36%
Kiire tarne
Puidust nukumaja 'KidKraft' Annabelle (kõrgus 120cm)Puidust nukumaja 'KidKraft' Annabelle (kõrgus 120cm)
- 6%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' BellaNukumaja 'KidKraft' Bella
- 12%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' Brooklyn's LoftNukumaja 'KidKraft' Brooklyn's Loft
- 25%
Kiire tarne
Nukumaja ‘KidKraft’ Celeste Mansion (kõrgus 143cm) valguse ja helidegaNukumaja ‘KidKraft’ Celeste Mansion (kõrgus 143cm) valguse ja helidega
- 21%
Nukumaja 'KidKraft' ChelseaNukumaja 'KidKraft' Chelsea
- 21%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' Country EstateNukumaja 'KidKraft' Country Estate
- 18%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' Dahlia MansionNukumaja 'KidKraft' Dahlia Mansion
- 27%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' DottieNukumaja 'KidKraft' Dottie
- 29%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' EmilyNukumaja 'KidKraft' Emily
- 13%
Kiire tarne
Nukumaja 'KidKraft' Enchanted Greenhouse Castle (kõrgus 150cm)
- 21%
Kiire tarne
Puidust nukumaja 'KidKraft' Grand View Mansion (kõrgus 128cm)Puidust nukumaja 'KidKraft' Grand View Mansion (kõrgus 128cm)
- 32%
Kiire tarne
KidKraft nukumaja HallieKidKraft nukumaja Hallie