NÕUANDED: Mida peab teadma EXIT välibasseinide hoolduse ja ohutuse kohta?

Kes meist ei sooviks soojal suvepäeval sulistada basseinis oma koduaiast lahkumata. Välibassein oma koduaias on tõenäoliselt üks laste suurtest unistustest ning soojal suvepäeval rõõmuks ja lõõgastuseks nii suurtele kui ka väikestele. EXIT välibasseinid on justkui selleks loodud, et ennast oma koduaias mõnusalt värskendada.

Mänguväljakud.eu e-poes on müügil suur valik kvaliteetseid EXIT välibasseine, mis sobivad suurepärastelt koduaeda.

EXIT basseinid on kvaliteetsed, tugeva raamiga ning sobivad suurepäraselt igasse koduaeda. Basseinid on varustatud filterpumbaga, mis aitab vett basseinis puhtana hoida. Valikus on nii ümmargusi, neljakandilisi, väikelastele sulistamiseks mõeldud kui ka sügavamaid ujumiseks mõeldud basseine. Lisaks on saadaval nii katuse- kui ka soojendusega basseine, mis pikendavad ujumishooaega varakevadest hilissügiseni. 

Oma koduaeda basseini valides peab mõtlema nii hooldusele kui ka ohutusele. Järgnevalt annamegi nõuandeid, mida peab teadma EXIT välibasseinide hoolduse kohta ning milliseid ohutusreegleid peab iga basseini kasutaja järgima. 

Kuidas hooldada EXIT välibasseini oma koduaias?

Kuhu bassein koduaias paigutada?

Soovitame leida välibasseinile asukoht koduaias tuulevaikses, päikeselises ja võõrastele pilkudele kõrvalises kohas. Samuti on soovitatav jälgida puude ja põõsaste asukohta ning tuule suunda. Puude lähedusse paigaldatud basseini langeb puudelt oksi ja lehti, mis tekitab basseini lisasaastet. Päikesepoolsele küljele paigaldatud bassein püsib soojem, kuna päike toimib ka säästva veesoojendajana. 

Välibassein tuleks asetada tasasele ja stabiilsele pinnasele näiteks muru peale või kõvale pinnasele. Enne basseini paigaldamist veenduge, et basseinialune ala on puhastatud ning eemaldatud teravad esemed. Lisaks soovitame kasutada basseini aluskatet, mis vähendab jalgadega basseini sattuva mustuse hulka. 

Basseini paigaldamisel jälgige, et bassein oleks asetatud ühtlasele maapinnale, mitte kallakule, nii püsib veetase kogu basseinis ühtlane ja ei teki survet ainult ühele basseini poole. Kui Te ei ole kindel, kas bassein on õiges asendis, siis basseini veega täitmisel kontrollige, kas vesi voolab pigem ühele poole, kui see on nii, siis soovitame valida basseinile mõni teine koht. 

Basseini asukoha valimisel tuleb ruumi arvestada ka basseini puhastus- ja lisaseadmete hoiustamisele.

Kui palju vett läheb EXIT basseini?

Tootjapoolne soovitus on bassein täita maksimaalselt 90% ulatuses.

Näiteks ümmargune bassein suuruses 360x76cm tuleks täita veega 70cm ning veemaht on 6125 liitrit. Kõige suurema neljakandilise basseini suuruses 540x250x122cm  soovituslik veesügavus on 110cm ning veemaht 13465 liitrit. Vastav info on ka e-poes iga basseini juures välja toodud. 

Millega peab arvestama basseini veega täitmisel?

Basseini veega täitmisel on oluline täita bassein vähemalt filtripumba pistiku madalaima ava tasemeni, kuni basseinis on piisavalt vett. Ülemine auk (kus puhas vesi voolab tagasi basseini) võib jääda veest välja. 

Pange tähele: 100 – 122 cm kõrguste basseinide raam võib algselt veega täites vajuda siseküljele. Kui basseinis on vesi jõudnud piisava tasemeni, siis see olukord laheneb. 

Basseini veetaset jälgides võtke arvesse tootjapoolset soovituslikku veesügavust, mis on lisatud infona e-poes toote juures.

Ärge jätke basseini veega täitmisel järelvalveta! Eriti tähelepanelik tuleb olla algul, kui hakatakse basseini veega täitma, et vaadata, kas basseini täitub veega ühtlaselt ega bassinipõhjas pole kortse ning basseini raam ja jalad püsivad ilusti paigal. 

Kuidas hoida basseinivett puhtana?

Välibasseini ja selle vee puhtana hoidmine sõltub erinevatest teguritest. Kõik EXIT välibasseinid on varustatud filterpumbaga, mis filtreerib mustuse veest välja ja aitab hoida basseinivett puhtana.

Lisaks soovitame kasutada bassinivee puhtana hoidmiseks desinfitseerivat ainet, näiteks kloori. Kloor desinfitseerib vett ning hoiab basseinivee bakteritest ja hallitusest vabana.

Kloori lisamiseks soovitame kasutada klooridosaatorit, mitte lisada klooritablette otse vette. Klooridosaator tagab kloori ühtlase hajutamise basseinivees. Reguleeritava klooridosaatoriga saate määrata kloori koguse.

Kloori sisaldust ja basseinivee kvaliteeti saate mõõta testribade abil. Kui väärtus on liiga kõrge või liiga madal, võtke ette vastavad meetmed. Olge ettevaatlik ja ärge lisage vette liiga palju või liiga vähe kloori. 

Basseinivee puhtuse hoidmiseks on oluline säilitada ka basseinivee hea kvaliteet, mis tähendab, et basseiniveel peab olema hea tasakaal kloorisisalduse, PH-väärtuse ja leeliselisuse vahel. Soovitav pH-tase basseinivees võiks olla 7,1-7,4. 

Basseini kaitsmiseks ilmastikumõjude ja õues oleva mustuse eest soovitame kasutada basseini katust või pealiskatet. Basseini katus või kate on kasulik mitmel puhul. Katus kaitseb nii vihma ja tuule eest ning toimib säästva lahendusena vee soojendamiseks, kuna päike soojendab vett ja soojus jääb katuse alla. Samuti aitab katus hoida basseini puhtana, kaitstes basseinivett lendlevate lehtede, putukate jms eest. Lisaks suurendab basseini katus või kate basseini ohutust.

Kui basseini satub siiski mustust, siis kasutage basseiniveest mustuse kogumiseks kühvelvõrku, vajadusel kasutage vaakumiga puhastusvahendit, et anda basseini põhjale intensiivne puhastusvoor. 

Et basseini seinad ja põhi ei muutuks libedaks, kontrollige regulaarselt PH-väärtust, klooritaset ning asetage kate alati basseinile peale, kui basseini ei kasutata. Puhtama basseini jaoks puhastage basseini küljed korra nädalas pehme lapiga. Basseini soovitame regulaarselt kontrollida ja puhastada kord nädalas.

Kuidas tagada, et basseinivesi püsiks soe?

Parim lahendus soojema veetemperatuuri jaoks on kasutada basseini koos katusega. Läbipaistev basseini katus toimib säästva lahendusena vee soojendamiseks, tänu päikesesoojusele soojeneb vesi loomulikul viisil ja basseinivesi püsib kauem soe.

Samuti saab basseini vett hoida soojana kattes bassein pealiskattega iga kord kui basseini ei kasutata. Välibasseinil tekib suurim soojakadu öisel ajal, mil temperatuur on päevasest jahedam ning tuulega, kattega kaetud bassein püsib soojema ja puhtamana. Lisaks suurendab basseini kattega katmine basseini kasutamise ohutust ning lapsed ei saa basseini minna, kui kate on peal. 

Ja veelgi soojemat vett saab regulaarselt basseini soojuspumbaga

E-poes on müügil nii EXIT soojendusega basseinid kui ka eraldi soojuspumbad. Soojuspumbad ühilduvad kõikide EXIT basseinidega. 

Vaata kõiki basseinide lisavarustustooteid SIIT>>>. 

Mida peab teadma filterpumpade kohta?

Kõikidel EXIT basseinidel on komplektis kaasas basseinile sobiv filterpump, mis aitavad hoida basseini vett puhtana,  

Väiksematel basseinidel on kaasas kassett-filterpump ning suurematel basseinidel liivafilterpump. Kasutades sobivat kassetti, liiva või filtriliiva filtreeritakse veest välja putukad, lehed, bakterid, vetikad ja muu mustus. Suurema võimusega liivafilterpump filtreerib basseinist välja ka kõige väiksemad osakesed.

Basseinide intensiivel kasutuse perioodil soovitame pumpasid töös hoida ka öösiti, kuid ujumise ajaks tuleb filterpump välja lülitada.

Kui Te kasutate kassette, siis tuleks kassetti vahetada iga 7 päeva järel. Sobiva kasseti mõõdud on välja toodud toote juures ning kassetti saab osta ehituspoest. Kassettfilterpumpa on väga lihtne kasutada, tuleb ainult ühendada ning filterpump filtreerib vett ja hoiab vett ringluses.

Hea alternatiiv on kasutada filterpumbas kasseti asemel filtrivatti. Filtrivatt sisaldab peeneid kiude ning aitab hoida basseinivett puhtana, püüdes kinni ka kõige väiksemad mustuseosakesed, nagu liiv ja vetikad.  Filtrivatt on käsitsi pestav, ei vaja hooaja keskel hooldust ning seda saab kasutada kuni kolm aastat.

Liivafilterpumpades võib kasutada nii filtriliiva kui ka filtervatti. Liivafilterpumbal on erinevaid seadeid, mida kasutada. Lisaks filtreerimisele saate puhastada filtriliiva ka tagantpesu funktsiooniga (Juhime tähelepanu, et seda funktsiooni ei saa kasutada filtervati puhul). Samuti saate hõlpsalt ühendada liivafilterpumba soojuspumbaga.

Lisaks soovitame kasutada basseini vee puhtana hoidmiseks kloori või soola. Basseini puhastada seest poolt puhta pehme lapiga.

Kõik basseinid meie e-poes on müügil filterpumbaga. Basseinile saate juurde osta sobiva filtervati või soojuspumba, tooted on lisatud e-poes basseinide juurde seotud tootena.

Kas basseinis võib ujuda kui basseini katus on peal?

EXIT basseini katuse all on piisavalt ruumi liikumiseks. Basseini katuse kõrgeim koht on keskel. Näiteks neljakandilises basseinis mõõtudega 400x200cm on kõrgeim koht 181 cm ning 540x250cm suurustel basseinides on katus keskelt 220 cm kõrge. Nii saab basseinis ka palliviskamisest rõõmu tunda ja suurematel basseinidel võib selle all isegi püsti seista!

Kui soovite ujuda basseinis ajal, mil katus on peal, siis soovitame piisavalt värske õhu saamiseks eemaldada katuse küljed. Neljakandilistel basseinidel katuse küljed ära võtta või aknad lahti teha. Ümmargustel basseinidel saab jätta katus kergelt lahti. Täielikult sulgege katus ainult siis kui basseini ei kasutata. 

Kuidas kaitsta basseini katust tugevate tuulte ja tormiiilide eest?

Tugevate tuuleiilide korral peab basseini katus olema kaitstud. Katusega basseini puhul veenduge, et katus on alati kaasasolevate elastsete kinnitusribadega kinnitatud (olgu see siis avatud või suletud).

Vaikse ilmaga võib katus olla kas avatud või suletud ja ka osaliselt lahti. Tugevama tuule korral soovitame hoida katus kas täielikult avatud või täielikult suletud. Väga tugeva tuule korral soovitame katuse täielikult lahti teha ja see tugevalt kinnitusribadega kinnitada. Samuti soovitame eemaldada basseini katus alati, kui tekib basseini kasutamisel pikem vahe.

Kui Te kahtlete, kas katus võtta maha või mitte, siis pigem võtke katus täielikult maha, nii kaitsete katust tugevate tuulte eest. 

Kuidas basseini katust puhastada?

Parim viis basseini katuse puhastamiseks on katust puhastada sooja vee ning puhta pehme lapiga. Vältige kuuma vett ning pesuvahendite, kõvade harjade ja käsnade kasutamist.

Kas EXIT välibassein võib olla aastaringi õues?

EXIT välibasseinid on kvaliteetsed ja ilmastikukindlastest materjalidest, kuid tähelepanu tuleb pöörata sellele, et EXIT basseinid on mõeldud hooajaliseks kasutamiseks ning bassein tuleb sügisel tühjendada, kokku pakkida ning üle talve hoida kuivas kohas. 

11 ohutusreeglit, mida koduaia välibasseini puhul järgida ning lastele selgitada

Selgitage lastele ja kõikidele pereliikmetele basseini kasutamise reegleid. Ohutusreeglid on vajalikud, et kõik saaksid basseini ohutult nautida.

Ärge jätke lapsi basseinis või basseini läheduses hetkekski järelvalveta! Veenduge, et läheduses on alati keegi täiskasvanu, kes lastel silma peal hoiab.

Selgitage lastele, et mitte kunagi ei tohi basseinis kedagi tugevalt lükata, vee alla suruda ega basseini servalt vette hüpata. Mitte ujuda üksinda, vaid keegi peab olema läheduses.

Basseinist väljudes ja basseini ümber mitte joosta, kuna jalad on märjad ja libedad. Enne siseruumidesse minemist ennast kindlasti kuivatada.

Piisavalt vett juua, et päikeselisel päeval ei tekiks suures mängutuhinas vedelikupuudust.

Klaasist nõud ja asjad ei ole basseinis lubatud.

Ujumistunnid on soovitavad kõikidele lastele, kuid ujumisoskus ei garanteeri, et lapsel on basseinis ohutu ja ta ei tohi jääda järelvalveta.

Lapsed, kes ei oska ujuda, peavad olema varustatud kätiste või ujumisvestidega.

Ärge kunagi jätke mänguasju basseini ega selle ümber. See võib tekitada lapsel soovi mänguasjale järgi minna või mänguasi basseini viia.

Basseinist lahkudes pange alati peale kate või katus ning eemaldage redel või tõstetava redeli puhul tõstke redel üles.

Hoidke kõik basseini puhastusvahendid ja kemikaalid lastele kättesaamatus kohas.

Need on peamised soovitused, mida peab teadma oma perele koduaeda välibasseini ostes. Soovime ohutuid ja lõbusaid basseinirõõme! Küsimuste korral kirjutage meile emailile info@manguvaljakud.eu, aitame alati meeleldi! 💕 

Ostukorv