Mida kinkida lapsele?

55+ kingiideed: Mida kinkida lapsele sünnipäevaks?

Autor: Tiina Pihlak;

Mida kinkida lapsele sünnipäevaks? – on lapsevanema iga-aastane küsimus sünnipäeva eel. Kuna lapsed kasvavad ja arenevad väga kiiresti, siis on igal aastal justkui kergelt lootusetuse tunne – lasteasjade valik on ääretult lai, kuidas leida just oma lapsele sobiv kingitus? Mis on see kingitus, millega mu laps mängib? Mis on see kingitus, mis talle päriselt ka meeldib ja tooks naeratuse näole? 

Kui ka Sinul on tekkinud sellised küsimused, siis soovitame edasi lugeda. Nelja lapse ema Tiina Pihlak toob Sinuni kingiideed, millised on lapse arengule vastavad ning hästi läbimõeldud kingitused lastele vanuses 1-12 eluaastat, mida saab osta mänguväljakud.eu e-poest.  

 

Küsimuste korral võta meiega julgelt ühendust emaili teel: info@manguvaljakud.eu. Aitame alati heameelega! 💕

 Kingitused kuni 2-aastasele lapsele 

 

Aastane laps on üks ääretult meeldiv väike inimene, ta on seltsiv ja päikeseline ning valmis iga uut päeva alustama entusiastliku ja uudishimulikuna.  Aastane laps asub keset tormilist arengut ning lausa vajab maailma avastamist, kuid ta vajab ka ennekõike, et teda sel huvitaval teekonnal ei takistataks, see aga tähendab, et lapsevanema tähelepanelikkus ei ole kunagi liiast, vaid on lausa hädavajalik, et laps saaks maailma avastada ohutult ja turvaliselt. 

Järgnevalt annan soovitusi, millised arendavad ja rõõmutoovad kingitused sobivad kuni 2-aastasele lapsele.

 

🎁 PIKLERI RONIMISKOLMNURK  sobib juba väikestele lastele alates 6ndast elukuust kuni lausa 8nda eluaastani. Beebid saavad kolmnurga all lamada, siputada ja mängida. Hiljem kui laps hakkab hakkab roomama ja ennast aktiivsemalt liigutama, seejärel hakkab ennast üles tõmbama ja ronima ning nii arenevad lapse liikuvus ja loovus. Lapsed saavad kasutada oma kujutlusvõimet ja õppida uusi oskusi. Pikleri kolmnurgad on nüüdseks muutunud Maria Montessori pedagoogika oluliseks osaks ja neid on näha nii lasteaedades kui ka kodudes. Lapsed armastavad  liugu lasta ja Pikleri kolmnurk on saadaval ka koos liumäega. Vaata kõiki Pikleri ronimiskolmnurkasid SIIT! 

 

🎁 LASTE ELEKTRIAUTO või PEALEISTUTAV AUTO pakub suurt rõõmu poistele, aga ka tüdrukutele. Väiksematele lastele sobivad hästi pealeistutavad autod, mis on turvalised ja ka valguse ja helidega. 2-aastasele meeldib kindlasti juba elektrilise autoga sõite teha.

Elektrilised autod on varustatud turvavööga, paljudel mudelitel on ka pult vanematele ning kiirused küündivad kuni 6km/h. Paljud autod on muusika, LCD ekraani või raadioga. Ideaalne kingitus! Vaata kõiki autosid SIIT! 

 

🎁 PALLIMERI – Kõik lapsed naudivad pallidega mängimist ja just pallimeri on alati mängutoas paik, mis meelitab ka kõige pisemaid. MEOW pallimered on kvaliteetsed ja rohkete pallidega. Valikus on nii ümmargused kui neljakandlised pallimered, komplekti kuulub 200-300 palli.

Kui Sul kasvab kodus väike rüblik, kellele meeldib väga ronida ning turnida, siis on pehmete ronimisklotsidega pallimere mängukomplekt ideaalne kingitus. Kvaliteetne ja pehme kangas on lapse jaoks mõnus ja turvaline ning klotse saab paigutada erinevateks kujunditeks. Suurimat rõõmu pakub kindlasti hüpe pallimerre! Kõik pallimered leiad SIIT! 

 

🎁 PEHME LASTE TUGITOOL VÕI DIIVAN, mille saab paigutada lapse tuppa. Laps saab väikesel tugitoolil või diivanil mängida, puhata, lugeda ja ka pikutada, sest valikus on ka lahtikäivaid mudeleid. Suur valik erinevas värvitoonis ja temaatikaga. Vaata valikut SIIT.

 

🎁 TÕUKERATAS – Võib tunduda küll uskumatuna, et seesama väike maailma-avastaja, kes on just õppinud kõndima, võiks kohe järgmisena hakata tõukerattaga sõitma, kuid alla kaheaastase lapse puhul ei olegi eesmärgiks õppida kohe tõukerattaga kiireid poognaid võtma, vaid ennekõike arendada lapse tasakaalu, liikumist ja koordinatsiooni

Laste tõukeratas Micro Mini2Go Deluxe sobib lastele alates 18.elukuust. Tõukeratas on 3-osaline ja kasvab koos lapsega, sellel saab algul peal istuda ning istumise all on hoiukast, kus lapsed saavad oma mänguasju hoida. Hiljem, kui laps on juba osavamaks muutunud, saab istet eemaldades ka püsti seista ja sõita. Vaata tõukerattaid SIIT!

 

🎁 JOOKSURATAS – kui lapsest võiks sirguda jooksuratta fänn, siis Strider kiigealusega jooksurattaga saab alustada juba väga varakult. Alguses saab jooksurattal ennast kiigutada ning kui laps on piisavalt suur, siis alustada jooksurattaga sõitmist. Vaata jooksurattaid SIIT!

 

🎁 KIIVER – Selleks, et laps saaks ohutult ja turvaliselt õppida liikuma, on oluline järgida nõuet: “Ohutus ennekõike!”. Kiiver on rattasõidu lahutamatu osa ning täiskasvanu peab jälgima, et laps kannaks alati (tõuke)rattaga sõitmisel kiivrit. Kui last õpetada juba algusest peale kiivriga sõitma, siis muutub see talle meeldivaks harjumuseks. 

Meie e-poes müüdavad kiivrid on turvalised, kerged ja mugavad ning nii ilusad ja värvilised, et lapsed kannavad neid meeleldi. Saadaval ka XS suuruses kiivrid. Vaata kõiki kiivreid SIIT!

Loe ka meie postitust nõuannetega, kuidas valida lapsele kiivrit?

 

🎁 BEEBIKIIK  –  Õrnalt kiikumist tunnetavad lapsed juba emaüsas, mis on nende jaoks turvaline ja rahustav. Nii ongi beebidele ja väikelastele kiikumine tuttav liikumine, mis üheaegselt võib olla lastele nii vaikne ja rahustav kui ka hoogsam ja ergutav. 

E-poes on saadaval suur valik beebidele ja väikelastele mõeldud kiigeistmeid, millest lapsel on palju rõõmu. Valikust leiab imearmsaid käsitööna valmistatud kangast beebikiikesid, mis sobivad nii tuppa ja terrassile kui ka plastikust beebikiiged õues kasutamiseks. Valiku beebikiikesid leiad SIIT! 

 

🎁 LIUMÄGIVäikelapsed armastavad liugu lasta, nii liumäel, mäenõlval kui ka libedal jääl ning isa või vanaisa põlvedest allalaskmine on kindlasti üks armastatumaid lapsepõlve tegevusi, mis toob ka täiskasvanuna meenutades naeratuse näole. 

Liumägi on alati olnud mänguväljakutel ja mängutubades populaarne. Liulaskmine arendab nii lapse tasakaalutunnetust kui ka oskust oma liigutusi koordineerida ja kontrollida. 

Smoby plastmassist liumägi ja Smoby auto liumäega on mõeldud noorematele lastele alates 18ndast elukuust ning sobivad nii toas kui ka õues kasutamiseks. Liumäe kingituseks saamine pakub kindlasti lastele suurt rõõmu. Liumägede valiku leiad SIIT! 

 

🎁 MÄNGUTELK –  Väikesed lapsed on toimekad ning nad vajavad oma kiires päevas rahuhetki. Neile meeldib peitu pugeda ja peitust mängida, ehitada oma väikseid onnikesi ja peidupaiku, kuhu maailma eest peitu minna. 

Mängutelk (tipi telk) on täiuslik väike peidupaik, kus laps saab tuua põnevust oma mängudesse, pidada salajasi koosolekuid või olla lihtsalt omaette. Sobib kasutamiseks nii kodus kui ka õues (kuiva ilmaga). Meie e-poes on suur valik ilusaid, kvaliteetseid ja lastepäraseid tipi telke, millel on kaasas nii pehmendusmatt kui ka padjad, millel mõnusalt pikutada. Vaata kõiki mängutelke SIIT! 

 

🎁 LASTE ABITOOLID – Abitooli abil saab laps kõrgematest kohtadest ise asju kätte, mis suurendab lapse iseseisvust, samuti saab tooli kasutada lisaistmena. Kidkrafti kaheastmeline puidust laste tool on lapsesõbralik, elegantne ja praktiline. Ka laste köögi abitool on vahva abiline väikelastele, kes soovivad abistada vanemaid köögitoimetustes ning puidust abitoolile kriiditahvliga saab laps joonistada.  Laste abitoolid leiad SIIT! 

 

🎁 KÄIMISTUGI –  Käimistugi on sobiv kingitus väikelapsele, kes õpib kõndima ning pakub palju mängulusti ja lõbustab lapsi kõndima õppimise ajal. Puidust käimistoed leiad SIIT!

 

🎁 LEGO DUPLOLEGO klotsid on tõenäoliselt üks kõige populaarsemaid mänguasju, mida lastele kingitakse. Aastase lapse arengule on peenmotoorika arendamine väga oluline. LEGO klotsidega mängimine aitab kaasa lapse käelisele arengule, kõnele, arendab käe ja silma koostööd. LEGO DUPLO valik on tõeliselt lai ning iga lapsevanem leiab just oma lapsele tema lemmikkujunditega klotsid, millega rõõmu valmistada. LEGO DUPLO klotsid leiad SIIT! 

 

🎁 HAAMRIMÄNG – treenib väikelapse lapse käe-silma koordinatsiooni, motoorikat ja keskendumisvõimet ning hoiab lapsi pikka aega elevana ja huvitatuna. Vahvad haamrimängud leiad SIIT! 

 

🎁 PUIDUST ARENDAVAD MÄNGUASJAD sobivad juba päris pisikestele, kuna on ohutud, lapsesõbralikud ning sobivad hästi lapse arendamiseks läbi mängu. Vaata kogu valikut SIIT! 

✨ Kingitused 2-4aastasele lapsele 

 

Tõenäoliselt mõtleb iga lapsevanem selles vanusegrupis lapsele kingitust ostes, mida küll kinkida lapsele, millega ta tegelikult ka mängiks kauem kui 3 sekundit?!

Kolme- ja nelja-aastane laps on uudishimulik ja aktiivne tegutseja. Ta armastab uusi mänge, laule, raamatuid, mänguasju. Kodu ja pere on tema keskpunkt ning nüüd võtavad hoogu koduga seotud mängud –  ta armastab kodu mängida, matkida kokkamist, ehitamist ja remontimist, ta armastab matkida oma vanemaid ja suuremaid õdesid-vendasid, vahel ka väiksemaid, et tunda ka ennast taas väiksena. Sa võid talle õpetada lugemist, arvutamist või hommikupudru keetmist – anna talle vaid huvitavaid ülesandeid ning ta õpib kõike rõõmuga. 

Mida aga kinkida nii pööraselt muutuvas arengufaasis lapsele, kellele kingituste valimine võib osutuda parajaks pähkliks?!

Siinkohal toongi valiku kingiideedest, mida kinkida 2-4aastasele lapsele, mis oleks arendav ning ühtlasi ka köidaks pikemalt lapse tähelepanu. 

 

🎁 CONNETIX MAGNETKLOTSID on tõeline hitt-toode, sest magnetklotside komplektidega saab ehitada ja luua imelisi kujundeid, ehitisi – kujutluvõimel pole piire! Kvaliteetsed Connetix magnetklotsid sobivad nii suurtele kui väikestele, kuna arendavad laste loomust, loomingulisust, kujutlusvõimet ja motoorikat.

Connetix magnetklotsid on avatud mänguasi, mis tähendab, et nendega mängimiseks ei ole õiget või valet viisi. Ainus piir on kujutlusvõime! Selline avatud mänguasi võimaldab lapsel mängu ise juhtida – mänguasi võib muutuda kõigeks, mida laps soovib. Connetix magnetklotsid leiad SIIT! 

Loe ka meie blogipostitust: Milline magnetklotside komplekt on parim Sinu lapsele? 

 

🎁 PIKLERI RONIMISKOLMNURK  on Dr. Emmi Pikleri õpetuse alus, mis keskendub lapse tasakaalu arendamisele, iseseisva tegevuse kujundamisele ja võimaldab lastel suurendada oma motoorseid arenguoskusi juba varasest east alates. Pikleri kolmnurga mõte seisneb selles, et seda ei pea lapse kasvades kohandama, vaid see toimib alusena, mida lapsed saavad kasutada erinevates arenguetappides. Lapsed armastavad  liugu lasta ja Pikleri kolmnurk on saadaval ka koos liumäega. Pikleri kolmnurk-liumägi tagab lastele tundidepikkuse meelelahutuse.  Vaata kõiki Pikleri ronimiskolmnurkasid SIIT! 

 

🎁 TÕUKERATAS Lastel on tohutult palju energiat, mis sunnib neid väsimatult tegutsema. Et seda positiivselt ära kasutada, tuleb laps suunata õue mängima. Lastele meeldib ka igasugune ratastel veeremine, nii ongi ratastel või tõukerattal sõitmine üks lõbusamaid aktiivseid tegevusi. Lisaks heale füüsilisele koormusele arendab tõukeratas lapse tasakaalu, koordinatsiooni ning motoorikat, pannes ka kõige pisemad varakult sporti nautima. 

Arvukalt auhindu saanud Micro tõukerattad on auhinnatud nii disaini, kasutajamugavuse kui ka innovatsiooni eest. Micro Mini Deluxe tõukeratas on välja arendatud koostöös Šveitsi meditsiiniteadlastega võttes arvesse just 2-5aastaste laste arengut ja oskusi. Hea kingitus on ka innovaatilise disainiga kvaliteetne Scoot and Ride tõukeratas, mille valikust leiab ka istumisosaga mudeleid. Vaata tõukerattaid SIIT!

 

🎁 JOOKSURATASJooksuratas arendab ideaalselt lapse tasakaalu, koordinatsiooni ning motoorikat, luues hea aluse lapsel tulevikus rattaga sõitmisel. Kui laps on jooksurattaga sõitmise selgeks õppinud, on tal kerge üle minna ilma abiratasteta jalgrattaga sõitmisele.  

Väike, kerge ja kiire Micro G-Bike on suurepärane valik 2–aastasele lapsele tasakaalu harjutamiseks, mida on vaja hilisemas elus rattaga sõitmiseks.

Ülimalt kerge ja maailmas hinnatud Strider Sport jooksurattad sobivad juba ka 1,5-aastastele. Jooksuratas Strider Sport 12 on kõige populaarsem mudel. Vastupidav tasakaaluratas on ideaalne õppimaks tasakaalu ja sõitmist kahel rattal, sobib 1,5- kuni 5-aastastele. 

Suurematele lastele on saadaval ka jooksuratas Strider Sport 14, mis sobib 3-7 aastastele lastele. Jooksurattal on kaasas pedaalidekomplekt ning nii saab jooksuratta lihtsasti ja kiirelt muuta pedaalidega jalgrattaks. Vaata jooksurattaid SIIT!

Loe ka nõuandeid, kuidas laps jooksurattaga sõitma õpetada?

 

🎁 KIIVER – Siiski ei pruugi sõit alati sujuvalt minna ja kukkumisi tuleb lastel sageli ette. Selleks, et kaitsta last vigastuste eest, peab jälgima, et laps kannaks kiivrit. Kiiver on rattasõidu osa ning lastel peavad olema peas kiivrid kui nad sõidavad rattaga, tõukerattaga, jooksurattaga, rulluiskude, rulaga jne. E-poes on suur valik turvalisi, kergeid ja ilusaid kiivreid lastele.Vaata kõiki kiivreid SIIT!

Loe ka meie postitust nõuannetega, kuidas valida lapsele kiivrit?

 

🎁 LASTE ELEKTRIAUTO või AKUGA ATV pakub suurt rõõmu poistele, aga ka tüdrukutele. 2-aastasele meeldib kindlasti juba elektrilise autoga sõite teha. Elektrilised autod on varustatud turvavööga, paljudel mudelitel on ka pult vanematele ning kiirused küündivad kuni 6km/h. Ka laste elektrilised ATVd sobivad tänu suurele ratastele ka maastikul sõitmiseks. Paljud autod ja ATVd on muusikaga, LCD ekraani või raadioga. Ideaalne kingitus! Vaata laste sõidukeid SIIT!

 

🎁 MÄNGULAUAD ja -KOMPLEKTID  – Mängulauad on ideaalsed mängupaigad väikestele avastajatele. Mängulaudadega on kaasas palju mänguelemente, millega laps saab kujutleda kõige fantaasiarikkamaid mänguideid. Mängulauad arendavad lapse loovust ja kujutlusvõimet ning toetavad väikelapse fantaasialendu. 

E-poes on saadaval suur valik mängukomplekte, autoparklaid, autoradasid ning rongiradasid, mis pakuvad avastamisrõõmu ja mänguideid pikkadeks tundideks.

35-osaline Kidkrafti mängukomplekt Everyday Heroes hõlmab politsei- ja päästeameti temaatikat. Mängulauaga on kaasas 35 värvilist mänguelementi. 17-osaline mängukomplekt ‘KidKraft’ Pirate’s Cove, on valguse ja helidega ning hõlmab piraadi temaatikat, mis sobib suurepäraselt piraadifännidele kingituseks. Mängulauaga on kaasas 17 värvilist mänguelementi ja vinge piraadilaev!  

Puidust rongirada pakub lapsele mängurõõmu pikaks ajaks ning arendab lapse loovust, loogilist mõtlemist ja käeosavust.

120-osaline puidust mängulaud rongirada KidKraft Adventure Town hõlmab seikluste linna temaatikat ning praktiline puidust parkimismaja sobib poistele, kellele meeldib autodega mängida. Vaata mängulaudade valikut SIIT!

 

🎁 NB! Tõeline hitt-toode on KidKrafti legolaud, millel on kaasas üle 200 LEGOga ühilduvat mänguklotsi ning mille 360-kraadine mänguala võimaldab korraga mängida mitmel lapsel ümber mängulaua. Mängulauda saab kasutada ka klotside hoidjana. LEGO mängulaud on tõenäoliselt iga väikese LEGO sõbra unistus! Vaata SIIT! 

 

🎁 LEGO KLOTSID – Läbi LEGO erinevate komplektide on lapsel mitmeid võimalusi erinevateks mängudeks. LEGO klotsidega on kaasas juhend, mille järgi saab õpetada last komplekti kokku panema ning alati on ka võimalus komplekt kokku panna hoopis teisiti, lapsele meelepäraselt. 

LEGO klotsidega mängides õpib laps loogilist mõtlemist ning looma seoseid. Klotsidega mängides õpib laps aru saama, mis juhtub siis, kui ta erinevaid kujundeid kokku paneb, ta õpib tundma erinevaid kujundeid, värve, see kõik arendab nii lapse kõneoskust, mõtlemist kui ka käeosavust. 

2-5aastastele lastele on mõeldud LEGO DUPLO klotsid, mille valik on tõeliselt lai ja mitmekülgne ning valikut on ka igas hinnaklassis, nii leiab iga lapsevanem just tema lapse huvidele ja arengule vastava komplekti. Vaata LEGO klotse SIIT! 

 

🎁 KODUGA SEOTUD MÄNGUD – Kolme- ja nelja aastased lapsed armastavad matkida maailma täpselt sellisena nagu nemad seda iga päev näevad. Nad teevad meeleldi ka päriselt kõiki kodutöid, korjavad kokku mänguasju ja riideid, teevad ise oma voodi ära, teevad lihtsamaid toite ja panevad nõud masinasse, neile meeldib triikida ja teha remonditöid. Kõik see on nende jaoks samal ajal nii vahva mäng kui ka võimalus tunda enda tähtsa ja suurena. 

Kõik kodu- ja erinevate argitoimetustega seotud mänguasjad toetavad lapse arengut, loovust ja iseseisvust ning kuigi enamasti on tüdrukutel rohkem nukke ja poistel autosid, siis need mängud on selles vanuses suuresti siiski sooneutraalsed – poisid mängivad meeleldi nukkudega ja tüdrukud mängivad autodega. 

KORISTUSKOMPLEKT meeldib igale tüdrukule, kes naudib kodu mängimist, kodu eest hoolitsemist ja koristamist. Koristuskomplekt sisaldab mitmeid tarvikuid, millega saavad kõik toad ideaalselt korda. Vaata SIIT!

 

🎁 NUKUMAJAD JA NUKUD – Kidkrafti nukumajas mängides saab laps arendada oma loovust ning mängulisust, ta saab jäljendada päris-elu ja tunda end oma kodu perenaise või peremehena. 

Smoby nukukeskusega mängides saab laps hoolitseda beebinuku eest teda toites, vannitades, magama pannes. Ei ole üldse imelik, kui selles vanuses poiss mängib beebinukuga justkui oma sõbraga, keda näiteks võetakse mänguautoga sõitma, ja väike tüdruk hakkab matkima beebinukule rinna andmist, rahustab teda süles kiigutades ja talle lauldes ning viib beebit nukuvankriga sõitma. Vaata nukumaju ja nukukomplekte SIIT!.

 

🎁 MÄNGUTELKVäikesele kodumängijale meeldib vahel ka peitu pugeda ning oma mänguperega puhata mängutelgis. Millised vahvad mängud tekivad, kui laps poeb koos oma armsate mänguasjadega mängutelki peitu ja laseb oma fantaasial lennata!

Meie e-poes on suur valik ilusaid, kvaliteetseid ja lastepäraseid tipi telke. Valikust leiab nii Batmani, Printsessi kui ka Ükssarviku teemalised tipi telgid. Vaata tipitelke SIIT!

 

🎁 MÄNGUKÖÖK sobib suurepäraselt rollimängudeks ja pakuvad kokaks olemise rõõmu igale lapsele. Mänguköögis mängimine arendab lapse loovust ja iseseisvust. 

E-poes on väikeste peakokkade seas hinnatud Kidrafti mänguköögid ja Smoby elektroonilised mänguköögid.  Populaarsematest mänguköögi mudelist 2-4aastastele lastele saab välja tuua ka CountrysideUptown EliteVintage, Farmhouse. Vaata mängukööke SIIT! 

 

Kui lapsele meeldib õues mänguköögiga mängida, siis EXITil on valikus ka vahva ja praktiline õue mänguköök Yummy ning liivakast mänguköögiga. Vaata õuekööke SIIT!

 

🎁 POEMÄNGUD – Kassaaparaat on tõeline väikese poepidaja unistus! Kassaaparaadi komplekti kuuluvad kaal, LCD puutetundlik ekraan, kalkulaator, peenraha ja paberraha. Samuti on võimalik kaardiga maksta nagu tänapäeva kaupluses ikka, lisaks on kaasas tooted, mida saab skanneerida ja kaaluda ning väike poepidaja saab tähtsaid teadaandeid läbi mikrofoni edastada. Poemänge täiendavad erinevad poe väljapanekud ja tarvikud. Vaata valikut SIIT! 

 

🎁 TÖÖLAUD on suurepärane kingitus väikestele meistritele, kes armastavad oma isa ja vanaisaga nikerdamist ningon iga väikese puusepa unistus. Smoby töölaud Black and Decker on üks populaarsemaid töölaudu väikeste meistrimeeste seas. Vaata töölaudu SIIT! 

 

🎁 TÖÖRIISTAKOHVER – ükski väike töömees ei saa hakkama tõeliselt kasuliku ja mahuka tööriistakohvrita. Vaata valikut SIIT! 

 

🎁 JOONISTUSTAHVEL – Joonistamine arendab lapse käe koordinatsiooni, liigutuste täpsust, loovust, värvide tundmist ja sõnavara

Laste joonistustahvel on suurepärane kingitus, kui peres kasvab väike kunstnik, kes armastab joonistamist, vildikaid ja pliiatseid. Joonistustahvlil saab laps lasta vabalt oma kujutlusvõimel lennata. Vaata valikut SIIT! 

 

🎁 MÄNGUVÄLJAK koduaias pakub rõõmu alati ja igas vanuses.  Mänguväljakute ja mängumajade valik on väga suur ning peamiselt tuleks mõelda, mis lapsele kõige enam huvi pakub. Väiksemad mänguväljakud on sarjast Karl ja Mirell, suuremad aga Blue Rabbit sarjast. Vaata mänguväljakuid SIIT! 

Loe postitust: milline mänguväljak koduaeda valida? 

 

🎁 JALGPALLIVÄRAV sobib väikesele jalgpallisõbrale. Selles vanuses lapsed avastavad enda jaoks treeningud ja pallimängud.

Pop-up jalkavärav on ideaalne, sest seda saab võtta kaasa väljasõitudele ning loomulikult kasutada oma koduaias, mil mängusoov tekib. Väravad on lihtsasti avatavad ja kokkupandavad, samuti kerged. Ka väikesed väravad Panna ja Pico sobivad hästi ka alustavale jalgpallurile. Kompklektis on 2 väravat. Kui koduhoovi on tarvis aga juba suuremad jalkaväravat, siis EXIT jalgpalliväravate valikust leiab õige värava ka kõige profimale jalgpallurile! Jalgpalliväravad leiad SIIT! 

 

🎁 BATUUT on iga väikese akrobaadi unistus! Kõikidele lastele meeldib hüpata ja akrobaatilisi trikke sooritada. Lapsele sünnipäevaks batuuti valides on kõige olulisem valida ohutu ja turvaline batuut. EXIT sarja batuudid vastavad kõikidele turvanõuetele, et laps saaks maksimaalselt nautida hüppesooritust.

Populaarsed batuutide sarjad on EXIT Siluett (Silhouette) ning EXIT Elegant, mis sobivad lastele vanuses alates 3. eluaastast. Armsad pisikesed batuudi, mis sobivad ka pere pisematele nii aeda kui ka tuppa, leiab Tiggy Junior sarjast. Batuudid leiad SIIT! 

Loe postitust, kuidas valida EXIT batuuti?

 

🎁 AIANDUSTOOTED pakuvad erinevaid mängu- ja avastamisvõimalusi kevadest sügiseni.

KidKrafti puidust aedniku töölaud sisaldab kastekannu, lillepotte ja kaevamistarvikuid. Laps saab istudada ja kasvatada oma lemmiktaimi. EXIT taimekasvatuse laud on jalgadel mängulaud, kuhu saab istudada oma lemmiktaimed ning need kasvuhoonekilega katta, et tulemus oleks veelgi kindlam ja põnevam. Vaata taimekasvatuse laudu siit!

 

🎁 LASTE ÕUE LAUD JA TOOLID KASTIDEGA pakub erinevaid lustimisvõimalusi koduaias. Mängulaud koos plastikust kastidega võimaldavad lapsel mängida nii vee kui liivaga lausa laua peal. Pinkidel saab vahepeal puhata ning isegi päikesevarju kuumal suvepäeval, laste lamamistoolis saab soojal suvepäeval jahutavat jooki juua.  Laste aiamööbli leiad SIIT! 

 

🎁 MÄNGUVÄLJAKU TARVIKUD – lapse õuesolemise aja saab muuta lõbusaks ja mänguliseks erinevate mängutarvikutega. Näiteks rooliratas, postkast, kelluke, kriiditahvel õue või korvpallilaud on mõned näited mänguväljaku tarvikutest, mis lapsele õues rõõmu pakuvad. Mänguväljaku tarvikud leiad SIIT! 

 

🎁 PEDAALIDEGA KARTAUTOD JA TRAKTORID koguvad iga aastaga populaarsust. Pedaalidega sõidukiga saab laps ringi sõita kasvõi aastaringselt. Hea füüsiline koormus arendab lapse lihaseid, motoorikat ja koordinatsiooni. Populaarsed on ka laste akuga ATVd, millega saab erineval maastikel ringi sõita. Laste sõidukid leiad SIIT! 

 

🎁 PUIDUST ARENDAVAD MÄNGUASJAD on ilusad, vastupidavad, ohutud, lapsesõbralikud ning sobivad hästi lapse arendamiseks läbi mängu. Laps mõtleb puidust arendavate mänguasjade abil välja lugusid, mis arendab lapse loovust ja fantaasiat ning samui aitavad arendada lapse peenmotoorikat ja keskendumisvõimet. Vaata kogu valikut SIIT! 

✨ Kingitused 5-7aastasele lapsele 

 

Viieaastane laps viibib tõeliselt harmoonilises faasis – ta on armastusväärne, tähelepanelik ja arukas. Ta on omaenese silmis täiskasvanu, nii tahab ta meeleldi kaasa lüüa kõikides tegevustes koos täiskasvanutega. Ta mängib meeleldi ka endast väiksematega, kuid kipub neid seejuures nii õpetama kui ka kasvatama. 

Mõnes mõttes on 5-7aastaste lastega kõige lihtsam. Nad teavad vägagi selgelt, mida nad kingituseks tahavad. Eelkooliealised ja algklasside lapsed on tõelised eksperdid, nad teavad täpselt, mis mänguasjad hetkel populaarsed on, olgu selleks siis Beyblade, Kendama või hoopis lillade juustega Monster High nukk. 

Kuid nende enda kingisoovid on vägagi mõjutatud sellest, mis asjad on teistel lastel olemas. Neil on kindlasti vaja täpselt sama asja, mis on sõpradel, või midagi veel ägedamat.

Järgnevalt annan nõuandeid, mis kingitused aitavad 5-7aastaseid lapsi hoida nutimaailmast eemal, mis on arendavad ja hoiavad neid füüsiliselt aktiivsena. 

 

🎁 CONNETIX MAGNETKLOTSID on tõeline hitt-toode, sest magnetklotside komplektidega saab ehitada ja luua imelisi kujundeid, ehitisi – kujutluvõimel pole piire!  Connetix magnetklotsid on avatud mänguasi, mis tähendab, et nendega mängimiseks ei ole õiget või valet viisi. Ainus piir on kujutlusvõime! Selline avatud mänguasi võimaldab lapsel mängu ise juhtida – mänguasi võib muutuda kõigeks, mida laps soovib.

Mida siis lapsed hakkavad Connetixiga ehitama? Lossi? Lennukit? Looma? Nukumaja? Kosmoselaeva? Silda? Robotit? Loch Nessi koletist? Eiffeli torni? Loovus on Connetixiga mängides lõputu, jälgige, kuidas laste ideed ja fantaasia ellu ärkavad. Connetix magnetklotsid leiad SIIT! 

Loe ka meie blogipostitust: Milline magnetklotside komplekt on parim Sinu lapsele? 

 

🎁 MÄNGUKÖÖK – Kuigi viie- ja kuueaastastele on tekkinud uued huvid ja mängud, armastavad nad ikka veel kõiki neid koduga seotud rollimänge, mida nad mängisid ennastunustavalt veel kolme- ja nelja-aastasena. 

Kidkrafti mänguköögid pakuvad mängurõõmu ka suurematele lastele. Laste seas armastatuimad suuremad köögimudelid on skandinaaviastiilis puiduvärvi mänguköök Taverna, valget värvi Uptown Elite White ja nurgaga mänguköök Ultimate Corner. Need mänguköögid on valgustuse ja helidega, mis muudab mänguköögis toimetamise veelgi ehedamaks. Vaata mängukööke SIIT! 

 

🎁 LEGO KLOTSID – 5-7aastastel lastel on juba rohkem püsivust ning keerulisemate LEGO komplektide kokkupanek arendab veelgi järjepidevust, sihikindlust, kujutlusvõimet ja ka koostööd teiste lastega.  

Lapsed saavad valida mitmete erinevate sarjade vahel, mis teevad mängimise ja ehitamise veelgi põnevamaks ning panevad laste silmad särama. Saadaval on erinevate tegevuste ja laste lemmiktegelastega komplekte. LEGO komplektid on müügil e-poes ja lastele alates 5ndast eluaastast sobivad komplektid on Star Wars, LEGO Disney Princess, Harry Potter, Friends, LEGO Creator ja LEGO CIty. Vaata LEGO klotse SIIT! 

 

🎁 AKTIIVNE TEGEVUS – Lapsed on loomupäraselt aktiivsed, neile meeldib liikuda, hüpata ja joosta, kuid üleminekul lasteaiast kooli jääb liikumist vähemaks. Selleks, et suunata last liikuma peab tal olema erinevaid valikuid ja tal peab olema lõbus. Kui lapsele midagi meeldib, siis ta teeb seda ka edaspidi heameelega. 

POP-UP jalgpalliväravate komplekt on lapsele tõeliselt lõbus ja aktiivne sõpradega ajaveetmise viis. SMOBY jalgpallilaud on stabiilne ja vastupidav, millega saavad ennastunustavalt lustida nii suured kui ka väikesed. 

MICRO tõukerattad sobivad nii lasteaias ja koolis käimiseks kui ka vabal ajal sõidu nautimiseks. Eelkooliealistele ja algklasside lastele sobivad mudelid on Micro Maxi Deluxe, Micro Sprite, Micro Cruiser ja trikiratas Micro Trixx. Vaata tõukerattaid SIIT

Jooksuratas Strider Sport 14 on ideaalne mudel eelkooliealisele lapsele, et rattasõidu õppimine oleks kiire ja lihtne. Vastupidav tasakaaluratas on ideaalne õppimaks tasakaalu ja sõitmist kahel rattal, ratas sobib 3- kuni 7-aastastele. Vaata jooksurattaid SIIT!

 

🎁 KIIVER  on ikka tõukerattasõidu lahutamatu osa ja kui lapsi on väikesest peale harjutatud kiivriga sõitma, siis kujuneb kiivri kasutamine lapsele harjumuspäraseks. E-poes on valik ilusaid, kergeid ja mugavaid kiivreid lastele. Vaata kõiki kiivreid SIIT!

 

🎁 PALLIMÄNGUD selles vanuses lapsed alustavad juba sporditreeningutega ning naudivad pallimänge.

EXIT jalgpalliväravate valikust leiab õige värava ka kõige profimale jalgpallurile! Professionaalsele jalgpallurile sobib Scala, Finta ja Forza sari. Harrastajale sobivad hästi Tempo, kokkuvolditavad Panna, Pico ja pop-up väravad. Lisaks saadaval ka erinevad treeningväravad. Valiku leiab e-poest.

Korvpallilauad sobivad kõikidele korvpalli sõpradele. Lihtsasti paigaldatavad korvpallilauad sobivad suurepäraselt nii koduseks lõbusaks ajaveetmiseks kui ka treeninguteks nii üksi kui ka koos sõprade ja treeningkaaslastega.

Spordivõrgud – Kas soovid oma koduaias mängida nii tennist, sulgpalli kui ka võrkpalli?  Tänu kolmele eri kõrgusele on EXIT reguleeritav spordivõrk just selleks loodud, et oma koduaias nii laste kui ka täiskasvanutega sportlikult aega veeta. Korvpallilauad leiad SIIT! 

 

🎁 BATUUT – lastele meeldib tunde batuudil hüpata, seetõttu tuleks batuudi valikul lähtuda kvaliteedist ja ohutusest. Suurematele lastele sobib EXIT Elegant ja PeakPro sarja batuut, kuna on äärmisel kvaliteetne ja suurepäraste hüppeomadustega. Sellele batuudil saab hüpata terve pere!

Populaane batuutide sari on ka EXIT Siluett (Silhouette), mis sobib lastele vanuses alates 3. eluaastast. EXIT batuudi korvpallilaud muudab batuudil hüppamise veelgi lõbusamaks! Batuudi korvilauaga on kaasas ka pehme vahupall. Batuudid leiad SIIT! 

 

🎁 TRAPETSKIIGED JA RONIMISTARVIKUD – lastele meeldib väga turnida, ronida ja ennast füüsiliselt proovile panna. Füüsise arendamiseks on saadaval palju erinevaid ronimistarvikuid, mis panevad proovile ka kõige vaprama lapse. Igas vanuses lapsele ronimistarvikud leiat SIIT, näiteks ka trapetskiiged, võimlemisrõngad, nöörredelid, ronimiskivid, lõuatõmbekang.

 

🎁 PEDAALIDEGA KARTAUTOD JA TRAKTORID koguvad iga aastaga populaarsust. Pedaalidega sõidukiga saab laps ringi sõita kasvõi aastaringselt. Hea füüsiline koormus arendab lapse lihaseid, motoorikat ja koordinatsiooni. Populaarsed on ka laste akuga ATVd, millega saab erineval maastikel ringi sõita. Laste sõidukid leiad SIIT! 

✨ Kingitused 8-12aastasele lapsele 

 

Kaheksa-aastasel lapsel on juba välja kujunenud mitmed hobid ja huviringid. Ta on täis erinevaid ideid, entusiasmi ja fantaasiat ning ta võib küsida lõputult palju küsimusi, et paremini mõista ümbritsevat maailma. Last köidavad keerulisemad mängud, mis esitavad väljakutseid ja milles ta saab ennast proovile panna.

Kuna kooliealised liiguvad üldjuhul lasteaiaealistest lastest vähem, siis on oluline jälgida, et lapsed oleksid füüsiliselt aktiivsed ning liiguksid päevas vähemalt 60 minutit, mis võib olla jagatud ka väikesteks osadeks. Laste kehalist aktiivsust saab tõsta julgustades neid jalgsi, rattaga või tõukerattaga minema kooli, trenni ja sõprade juurde. Kui lapsele leida talle meeldiv treening paar-kolm korda nädalas, siis ta käib seal rõõmuga. 

Selles vanuses muutub eriliselt oluliseks jälgida, et laps nutimaailma ära ei upuks. Pange lapsega koos paika ekraaniaega puudutavad reeglid. Soovitavalt ei tohiks 8-12aastase lapse ekraaniaeg ületada 2 tundi päevas. 

Jättes kõrvale eelteismeliste nutimaailma lembuse, annan järgnevalt soovitused, millised kingitused soosivad 8-12aastase lapse aktiivsust, mis arendavad nende fantaasiat, tekitavad põnevust ning on ka lõbusad meelelahutajad

 

🎁  AKTIIVNE TEGEVUS – 8-12aastastele lapsed on veel mängulised ja neile meeldib täiskasvanute ja sõpradega koos meelt lahutada. Nad on juba sama head võitjad kui kaotajad ning kuniks lõbu kestab, on lapsed südamega tegevuse juures. 

Smoby multifunktsionaalse pallimängu lauaga saab korraldada tõelisel meeleolukaid ja sportlikke turniire sõprade või terve perega. Komplektis on 4 erinevat pallimängu lauda: jalgpall, hoki ja lauatennis (ping-pong), piljard. Vaata SIIT! 

Jalgpallisõpradele on e-poes lai valik kvaliteetseid EXIT jalgpalliväravaid, mis sobivad igasse koduaeda või spordiväljakule ja millega noored jalgpallifännid saavad lihvida oma triblamist ning kulutada energiat. Jalgpalliväravad leiad SIIT! 

Korvpallisõbrad saavad kolme punkti viskeid harjutada EXIT korvpallilaudadega, mis sobivad suurepäraselt nii koduseks lõbusaks ajaveetmiseks kui ka treeninguteks nii üksi kui ka koos sõprade ja treeningkaaslastega. Korvpallilauad leiad SIIT! 

Koroonalaud  – Koroona on seltskondlik lauamäng, mis tekitab ühtekuuluvustunnet ja arendab nii käelisi kui ka strateegilisi oskusi. Koroonat saab mängida nii üksi kui ka paaris ja koroonat saavad mängida nii väikesed põnnid, kelle nina ulatub üle laua ääre kui ka vanavanemad.  Koroonalaua jaoks peaks ruumi olema umbes 3×3 meetrit, nii mahuvad kõik lahedasti laua äärde mängima. Koroonalauad leiad SIIT! 

E-poes on lai valik Micro tõukerattaid ka suurematele lastele. Väga kerge Micro Cruiser sobib tänu suurtele ratastele hästi koolis ja trennis käimiseks. Micro Rocket on tänu väikestele kuid laiadele ratastele tõeliselt kiire tõukeratas, millega saab teha nii tänaval pikemaid sõite kui ka trikitada. Micro Speed+ sobib suurepäraselt tänavatel ringisõitmiseks ja kiire sõidu nautimiseks. Tõukerattad leiad SIIT! 

Trapetskiik tuppa  – Kui õue ei saa kiikuma minna, siis tuleb seda teha toas. Trapetskiik avaldab positiivset mõju lapse arengule ja kahtlemata ka meeleolule. Ka võimlemisrõngad on selles vanuses huvipakkuvad arendamaks oma kehalist võimekust ja tegeleda spordiga. 

 

🎁 LEGO KLOTSID – LEGO komplektidega areneb lapse loovus ning mida vanemaks laps saab, seda keerulisemaid LEGO komplekte ta oskab kokku panna. LEGO Minecrafti komplektidega saab laps luua omaenda põnevaid maailmu hämmastavate  tegelastega. Vaata LEGO klotse SIIT! 

 

🎁 3D PUSLED – Ei ole olemas olemas last, kelle jaoks poleks pusle kokkupanek köitev, eriti kui tegemist on Ravensburgeri 3D helendavate pusledegaRavensburgeri 3D pusle kasutab unikaalset „Easy Click“ tehnoloogiat ja kvaliteetseid plastikust liigendtükke, mis sobivad teineteisega valatult ning ei vaja liimimist. Pusletükkide tagaküljed on nummerdatud, võimaldades mudelit kokku panna nii numbrite kui silma järgi. Efektne 3D mudel püsib tugevasti koos ja seda võib lahti võtta ning uuesti kokku panna korduvalt. Pimedas helendav 3D pusle kasutab LED valgustuse tehnoloogiat, mida saab kasutada kahes erinevas režiimis – soe valge kuma või vahetuvad värvid (roheline, oranž ja kollane). Vaata valikut SIIT! 

✨ Praktilised laste kingitused 

 

Kingitust valides võib leida ka praktilisi kingitusi, mille üle oleks hea meel tervel perel ja mis leiaks igapäevaselt kasutust. Miks mitte olla hoopis praktiline ja kinkida midagi, mis sobib lastetuppa, aeda või millega saab terve perega teha midagi toredat. 

 

🎁 LASTETOA MÖÖBEL – Lastetoa mööblisari Rubi sobib hästi lastele vanuses 1,5-7 eluaastat. Käsitööna Eestis valmistatud täispuidust mööbel on kauakestev, praktiline ning asjalik.

KidKrafti laste meigilaud ja tool ‘Princess’ sobib iga pisikese preili magamistuppa. Ideaalne paik enda ettevalmistamiseks ees ootavaks päevaks. Klassikalise disaniga buduaarilaud on elegantne ning sobitub igasse interjööri. Samast sarjast sobivad veel väikese printsessi tuppa öökapp ja voodi. 

KidKrafti Mid-Century Kid heledast puidust lastesarja tooted on lihtsad, lastesõbralikud, moodsa disainiga ning näevad lastetoas suurepärased välja. Sarja kuulub laste mänguköök, mänguasjade riiul, mänguasjakast ning valida saab kahese laste laua ja toolide komplekti või neljase komplekti vahel.

Mänguasjakast sobib suurepäraselt mänguasjade, kaisukarude, riiete ja muu hoidmiseks ning aitab lastetuba korras hoida. Mänguasjakastid on lapsele sobiva kõrgusega, nii et lastel on mugav nii asju kasti panna, kätte saada kui ka kasutada seda istepingina.

Mänguasjade riiul teeb lastele mänguasjade kättesaamise mugavaks ja käepäraseks. Mänguasjad saab organiseerida erinevatesse kastidesse ja nii õpib laps läbi mängu asjade korrashoidmist ja organiseeritust.

Kangaga raamaturiiul teeb lastele raamatute kättesaamise mugavaks ja käepäraseks ning soodustab juba varakult laste lugemisharjumuste tekkimist ning tekitab lastele huvi ja armastust raamatute vastu juba väikesest peale.

Lastetuppa sobivad laste laud ja toolid on lihtsa ja lapsesõbraliku disainiga, lastele sobivas suuruses ning näevad lastetoas suurepärased välja. Lapsed saavad mugavalt laua taga istudes joonistada, meisterdada, koolitöid teha või suupisteid nautida. 

Värviküllased lastetoa vaibad lisavad igasse lastetuppa lusti ja rõõmu. Stiilne, pehme ja hubane vaip on suurepärane sisustusdetail lastetuppa.

 

🎁  BATUUT KODUAEDA – Batuut oma koduaias on kindlasti üks paljude laste unistusi. Batuudil hüppamine on alati lapsi köitnud ning on ka lõbus ja sportlik tegevus nii suurematele lastele kui ka täiskasvanutele. 

E-poe valikust leiab ka suured batuudid, mis pakuvad hüppamisrõõmu tervele perele. EXIT Elegant sarja batuute on saadaval kuues eri värvivalikus – must, roheline, hall, sinine, punane, lilla. Batuudisari koosneb nii jalgadel kui ka maapinnapealsetest batuutidest. Batuutide valik on väga lai, saadaval on erinevaid suurusi, valida saab nii ümmarguse kui ka neljakandilise batuudi vahel.

EXIT PeakPro batuudid on uusimast kollektsioonist ning tegemist on äärmiselt tugeva ja stabiilse raamiga ning väga heade hüppeomadustega. Batuudil saab veelgi kergemini ja ohutumalt sooritada kõrgeid hüppeid ning batuudiga kaasasoleval turvavõrgul on hüppe mõõteskaala, mis näitab, kui kõrgeid hüppeid sooritatakse.

PeakPro sarjast on saadaval ka EXIT batuutidest kõige suurem batuut mõõtudega 305 x 519 cm.

 

Lisades batuutidele juurde EXIT batuudi korvpallilaua saate muuta batuudil hüppamise veelgi lõbusamaks ajaveetmiseks koos terve perega!

Loe ka meie postitusi, kuidas valida EXIT batuuti ja mida peab teadma batuutide ohutuse ja hoolduse kohta.