EXIT batuut Siluett

Batuutide ABC: Kuidas valida EXIT batuuti?

Autor: Tiina Pihlak

Batuudil hüppamine on lõbus ja sportlik ajaveetmise võimalus, mis meeldib nii väikestele kui ka suurtele ning batuut oma koduaias on tõenäoliselt paljude laste üks unistusi. Batuutide populaarsus paneb lapsevanemad omakorda küsimuse ette, kuidas valida oma perele sobivaim batuut, milline batuut on kvaliteetne ja minu lapsele ohutu?

Mänguväljakud.eu e-poes on müügil suur valik kvaliteetseid EXIT batuute. Meie batuutide sarjadest leiad kvaliteetsed ja “ohutus ennekõike” põhimõttel valmistatud batuudid, millel on kaasas ohutuks kasutamiseks turvavõrk ja vedrukate. 

Oma perele batuuti valima hakates peabki ennekõike mõtlema nii ohutusele kui ka kvaliteedile. Millist batuuti osta – mis värvi, kui suurt, mis kujuga – on suures osas maitseküsimus, kuid on siiski mõned asjaolud, mida peaks enne ostmist läbi mõtlema. 

Järgnevalt annamegi soovitusi, millele peab enne batuudi ostmist mõtlema, mis erinevus on EXIT batuutide erinevatel sarjadel, mis tagab EXIT batuutide kvaliteedi ja kuidas valida nende seast oma perele sobivaim.

Millise kujuga batuut valida, kas ümmargune või neljakandiline?

Ümmargused batuudid on väga populaarsed, kuid oma populaarsust on kasvatanud viimastel aastatel ka neljakandilised batuudid. Mis on nende peamised erinevused? 

Batuudi kuju valides tasub mõelda, mis eesmärgil batuuti kasutatakse – kas soovitakse lihtsalt lastele rõõmu pakkuda või on soov ka treeningeesmärgil batuuti kasutada. 

Ümmarguse kujuga batuudid aitavad hästi tasakaalu hoida ning sobivad hästi algajatele ja vähese kogemusega hüppajatele. Samas võtab ümmarguse kujuga batuut koduaias rohkem ruumi kui neljakandiline. 

Kui peres aga kasvavad suuremad lapsed, ja eriti kui peres on kasvamas tõeline akrobaat, siis on õige valik neljakandiline batuut, kuna tänu neljakandilise batuudi kujule saavad lapsed kasutada hüppamiseks ja trikkide harjutamiseks matti terves ulatuses.  

Ümmargune batuut

Sobib hästi vähese kogemusega hüppajatele

Aitab hästi maandumisel tasakaalu hoida

Võtab koduaias rohkem ruumi

Enim müüdud batuuditüüp ja saadaval laias valikus ja erinevas hinnaklassis

Neljakandiline batuut

Sobib hästi suurematele lastele ja juba kogenud hüppajatele

Hüppesooritus on suurem, sobib hästi kõrgeteks hüpeteks, seega tuleb olla sellevõrra hoolikam

Saab hästi paigaldada koduaia nurka

Ei ole veel nii populaarne ja väiksem valik

Millise suurusega batuut valida?

Batuudi suurust valides tuleks mõelda sellele, kes hakkavad batuuti kasutama – kas ainult lapsed, mis vanuses lapsed, või ka täiskasvanud, selle järgi tuleks valida batuudi kaalupiirang ja suurus.

Kvaliteetsemate batuutide kandevõime on üle 100 kg inimese kohta ning mida suurem on batuut, seda suurem on kandevõime. Kui batuudil soovivad hüpata ka täiskasvanud, tuleks valida suurema kandevõime ja diameetriga batuut. Kui aga järgida kõige olulisemat ohutusreeglit, et batuudil tohib hüpata vaid üksi, sobib enamik batuute nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Mõtlema peab ka sellele, milline ja kui suur on see ala, kuhu batuuti soovitakse paigaldadaBatuudi ala valikul tuleks jälgida, et lähedal ei oleks põõsaid, puid ning maapind oleks tasane. Kindlasti tuleks vältida batuudi asetamist asfaldile, betoonile või kividele ning eelistada tuulevaikset kohta ja võimalikult pehmet pinnast just kukkumisega seotud vigastuse vähendamiseks. Ohutusalaks võiks arvestada 2m igast küljest. 

Soovituslikud batuudi suurused, võttes arvesse aia suurust, on järgmised:

50m2 - 200m2 aias on soovitav valida batuut läbimõõduga 2.5-4m;

Kuni 50m2 aias peaks maksimaalne batuudi läbimõõt olema kuni 2.5m;

Ning suuremal alal võib batuudi suuruseks olla enam kui 4m.

Kas valida jalgadel batuut või maapinnapealne batuut?

Ja järgnevalt tuleb teha valik, kas valida jalgadel või maapinnapealne batuut. Kui jalgadel batuudid on meil väga levinud, siis maapinnapealsed veel mitte nii väga, kuigi plusse ja miinuseid on neil mõlemal. 

Kui jalgadel batuuti on väga lihtne paigaldada, siis maapinnapealne batuut vajab planeerimist ja rohkem aega. Maapinnapealne batuut paigaldatakse maapinna sisse ning vajab maapinna süvendamist etteantud määras.

Maapinnapealne batuut sobib hästi just noorematele lastele, kes saavad lihtsasti ja ohutult batuudile peale minna ja maha tulla. Kuna kõige levinumad batuudivigastused on seotud batuudilt väljakukkumisega, siis maapinnapealne batuut on turvalisem just väikelastele ja vähendab ohtu, et teie laps võib kogemata batuudilt kukkuda või maha libiseda. 

Jalgadel batuut tuleks turvalisuse tagamiseks alati batuudi ankrutega maa külge kinnitada, kuna suuremate tormi- ja tuuleiilide korral võib batuut tuule alla võtta. Soovitame ankrud juurde e-poest juurde osta.

Jalgadel batuutid

Lihtne paigaldada

Väikelapsed võivad batuudile peale ronides ja maha tulles kukkuda

Enim müüdud batuuditüüp ja saadaval laias valikus ja erinevas hinnaklassis

Maapinnapealsed batuudid

Paigaldamine võtab aega, kuna maasse tuleb kaevata auk

Turvaline ja väikelastele ohutu batuudile minek

Väiksem valik, kallim hinnaklass

Mis vahe on erinevatel EXIT batuutide sarjadel?

“Tiggy Junior” sari

“Tiggy Junior” sari on EXITi uuest kollektsioonist ning tegemist on minibatuutidega läbimõõduga 140cm, mis on mõeldud ja väljatöötatud just spetsiaalselt väikestele lastele vanuses 3-5 eluaastat. “Tiggy Junior” batuudil saavad suurt hüppamisrõõmu tunda just kõige pisemad! 

Batuudil on kaasas ohutuks paigaldamiseks turvavõrk ja pehmendusmatt. Turvavõrguga ümbritsetud kompaktsel batuudil on must polster ja vahva lastepärane tiigrimuster. Turvavõrk asub postidest seespool ja nii ei saa laps ennast kukkudes vastu posti ära lüüa. Võrk on läbipaistev ning vanemad näevad batuudil toimuvat. 

Turvavõrk on kinnitatud pehmendusmati külge, nii ei ole lastel võimalik käsi- ega jalgupidi mati vahele kinni jääda. Tänu vedrude asemel kasutatud elastikpaeltele on hüppamine ja maandumine lapsele veelgi pehmem ja ohutum. Batuudi sissepääsu ava on tõmblukuga, mugav ja lihtne lapsele avada.

Batuuti on lihtne kokku panna, ta kergesti liigutatav ning batuuti saab ka kasutada nii õues kui ka halva ilma korral toas. 

“Tiggy Junior” batuute on saadaval kahes värvivalikus: musta halliga või musta rohelisega ning kahes tootevalikus: turvavõrguga või käepidemega.

Vaata “Tiggy Junior” batuutide valikut e-poes

EXIT Tiggy Junior batuut

“Siluett” sari

“Siluett” sarja batuudid on kvaliteetsed, kaasaegsed ja tänu oma elegantsele välimusele näevad koduaias head välja. Batuudid on mõeldud ennekõike vähese kogemusega hüppajatele.

“Siluett” sarja juures on keskendatud välimusele ja turvalisusele. Batuudil on kaasas ohutuks kasutamiseks turvavõrk. Batuudi sissepääsu ava on tõmblukuga, mugav ja lihtne lapsele avada.

Batuudil on vedrud pikkusega 14cm, mis tagavad pehme maandumise ja parema hüppesoorituse just noortele ja vähem kogenud hüppajatele. Batuudi pehme polsterdatud kaitsekate katab batuudi vedrud täielikult ja tagab pehme maandumise ka sellisel juhul, kui hüpe ei tulnud nii välja nagu planeeritud.  Lisaks on katte ja vedrude vaheline ala kaetud võrguga, nii et laste jalad ei satu vedrude vahele.

Batuute on saadaval kolmes eri värvivalikus – matt must, must roosa või must laimirohelise värviaktsendiga. Batuudisari koosneb nii jalgadel kui ka maapinnapealsetest batuutidest, valida saab nii ümmarguse kui ka neljakandilise batuudi vahel. 

Vaata ‘Siluett’ batuutide valikut e-poes

EXIT Siluett batuut
Batuut 'Siluett'

“Elegant” sari

‘Elegant’ sari on kaasaegne, atraktiivse välimusega ja tippkvaliteediga. Tegemist on väga heade hüppeomadustega batuutidega, tootja sõnul kõige stabiilsema raamiga batuut maailmas tänu patenteeritud L-kujulistele jalgadele, mis annab batuudile äärmise tugevuse ja stabiilsuse. Batuudi pehme polsterdatud vedrukaitse katab batuudi vedrud täielikult. Lisaks on katte ja vedrude vaheline ala kaetud võrguga, nii et laste jalad ei satu vedrude vahele.

‘Elegant’ sari jaguneb kaheks – ‘Elegant Standard’ koos Economy turvavõrguga ja ‘Elegant Premium’ sari koos Deluxe turvavõrguga. Järgnevalt toome välja kahe sarja erinevused.

‘Elegant Standard’ batuudil on kahekordsed koonuselised vedrud, mis on 17,7 cm pikad ja mis tagavad suurepärased hüpped ja pehmed maandumised. Batuudil on kaasas turvavõrk Economy, mille polsterdatud postide läbimõõt on 25mm. Economy turvavõrgul on lastel mugav sissepääs osaliselt avatud avana, mis välistab batuudil hüppamisel kukkumisohtu.

Võrreldes ‘Elegant Standard’ batuudiga on ‘Elegant Premium’ batuudil suurema pikkusega vedrud (21.6cm), mis võimaldavad veelgi paremat hüppesooritust. Väga heade hüppeomadustega batuut –  suure põrkeomaduse ning pehme ja mugava maandumisega – mis teeb batuudil hüppamise äärmiselt nauditavaks. Batuudil on kaasas kvaliteetne ja ohutu turvavõrk Deluxe, mille polsterdatud postide läbimõõt on eriti paks – 32mm ning millel on klaaskiust rõngad all ja üleval kinnitustel, mis tagavad, et võrk on alati pingul ja ümar. Turvavõrk on lapsesõbralik ning selle mugav sissepääs on kattuva ukseavaga, selline ava annab lapsevanemale kindlustunde ja välistab batuudil hüppamisel väljakukkumisohu.

Batuute on saadaval kuues eri värvivalikus – must, roheline, hall, sinine, punane, lilla. Batuudisari koosneb nii jalgadel kui ka maapinnapealsetest batuutidest. Batuutide valik on väga lai, saadaval on erinevaid suurusi, valida saab nii ümmarguse kui ka neljakandilise batuudi vahel. 

Vaata ‘Elegant’ batuutide valikut e-poes

Batuut 'Elegant Standard'
Batuut maapinnale 'Elegant Premium' Ø427cm + ohutusvõrk Deluxe + vedrukate, hall

'PeakPro' sari

Uue sarja ‘PeakPro’ batuut on esmaklassiline ja tippkvaliteediga, mis tänu oma luksuslikule välimusele kaunistab igat koduaeda ja millega saab koduaias sooritada ohutult kõrgemaid hüppeid. Tootja sõnul on tegemist absoluutse tippkvaliteediga ning tootja hindab hüppemugavust ja tootekvaliteeti kõige kõrgema – platinum – märgistusega. 

EXIT ‘PeakPro’ batuudid sobivad kogenud hüppajatele, laste soovituslik vanus alates 8 eluaastast. Komplekti kuulub ohutuks kasutamiseks redel, turvavõrk ja vedrukaitse.

Võrreldes ‘Elegant Premium’ batuudiga on ‘PeakPro’ batuudil veelgi pikemad ja painduvad vedrud pikkusega 25cm, mis võimaldavad paremat hüppesooritust ning millega saab kergemini ja ohutumalt sooritada kõrgeid hüppeid. Tegemist on äärmiselt tugeva ja stabiilse raamiga ning väga heade hüppeomadustega batuudiga. Batuudiga kaasasoleval turvavõrgul on hüppe mõõteskaala, mis näitab, kui kõrgeid hüppeid sooritatakse.

Batuudil on kaasas kvaliteetne ja ohutu isesulguva uksega turvavõrk, mille polsterdatud postide läbimõõt on eriti paks – 38mm ning millel on all ja üleval kinnitused, mis tagavad, et võrk on alati pingul ja ümar. Turvavõrk on lapsesõbralik ning selle mugav sissepääs on kattuva ukseavaga, selline ava annab lapsevanemale kindlustunde ja välistab batuudil hüppamisel väljakukkumisohu. Batuudi pehme polsterdatud vedrukaitse katab batuudi vedrud täielikult. Lisaks on katte ja vedrude vaheline ala kaetud võrguga, nii et laste jalad ei satu vedrude vahele.

PeakPro batuudid on musta värvi ning saadaval on neli erinevat suurust: kaks ümmargust, kaks neljakandilist. Saadaval on ka EXIT batuutidest kõige suurem batuut mõõtudega 305 x 519 cm.

Vaata ‘PeakPro’ batuutide valikut e-poes

EXIT batuut PeakPro
EXIT batuut PeakPro

Mis vahe on Economy ja Deluxe turvavõrgul?

Mõlemad turvavõrgud on kvaliteetsed, kuid Deluxe võrku on täiustatud, et turvavõrk oleks veelgi turvalisem ja vastupidavam. Mis on nende peamised erinevused?

Turvavõrgu Economy polsterdatud postide läbimõõt on 25mm, turvavõrgu Deluxe polsterdatud postide läbimõõt on eriti paks – 32mm, mõlematel postidel klaaskiust rõngad all ja üleval kinnitustel, mis tagavad, et võrk on alati pingul ja ümar. Deluxe võrgu tugipostid on ümbritsetud väga kvaliteetse XPE vahtmaterjaliga, mis on veelgi turvalisem, Economy võrgul on samuti pehmendus, kuid n.ö Basic materjal.

Mõlemad turvavõrgud on lapsesõbralikud ning mugava isekattuva sissepääsuga, mis annab lapsevanemale kindlustunde ja välistab batuudil hüppamisel väljakukkumisohu.

Economy võrk

Postide suurus: ø 25 x 1.2 mm, ø 25 x 1.0 mm

Tugipostid on ümbritsetud Basic pehmendusega

Turvavõrk on eriti lapsesõbralik ning batuudi sissepääs on isekattuva ukseavaga

Deluxe võrk

Postide suurus: ø 32 x 1.2 mm, ø 32 x 1.0 mm

Tugipostid on ümbritsetud väga kvaliteetse XPE vahtmaterjaliga

Turvavõrk on eriti lapsesõbralik ning batuudi sissepääs on isekattuva ukseavaga

Mis tagab EXIT batuutide kvaliteedi?

EXIT liigitab oma batuudid kvaliteedi järgi nelja erinevasse kategooriasse – pronks, hõbe, kuld, platinum. Mis on aga see, mis teeb ühe batuudi heaks, teise aga suurepäraseks? 

Viis peamist batuutide kvaliteedinäitajat on batuudi raam, vedrud, pehmendus, materjalid ja ohutus. Järgnevalt toome välja, kuidas on EXIT oma batuutide kvaliteeti panustanud.

Batuudi raam – Kuna batuudid peavad vastu pidama ka kõige kõrgematele hüpetele, siis raami tugevus ja vastupidavus on äärmiselt olulised kvaliteedinäitajad. Mida tugevamad ja paksemad on batuudi raam ja jalad, seda kindlamini jääb batuut oma kohale. EXITi sõnul on nende batuudid kõige stabiilsemate raamidega batuudid maailmas tänu patenteeritud L-kujulistele jalgadele, mis annab batuudile äärmise tugevuse ja stabiilsuse.

Batuudi vedrud –  Batuudid on mõeldud lõbutsemiseks ja hüppamiseks! Hüppekvaliteet sõltub peamiselt vedrude tüübist, paksusest ja pikkusest. Kõikidel EXIT batuutidel on topeltkoonilised vedrud, mis on keskelt paksemad kui väljastpoolt. EXITi batuutidel on erinevate paksustega vedrud. Pronksikategooria vedrud on lühemad ja väiksema paksusega ning teiste kategooriate vedrud on pikemad ja paksemad. Kuna pronksikategooria batuudid sobivad hästi noortele ja vähem kogenud hüppajatele, siis lühikesed vedrud annavad parema hüppesoorituse kui pikemad vedrud. Ja vastupidi, pikemad vedrud sobivad hästi siis, kui hüppaja suudab kõrgele ja tugeva põrkega hüpata.

Batuudi pehmendus – Batuudi pehme ja turvaline polsterdus tagab ohutu maandumise ka sellisel juhul, kui hüpe ei tulnud nii välja nagu planeeritud. Kõik EXIT batuudid on pehme ja paksu polsterdusega, mis tagavad pehme ja ohutu maandumise igas olukorras. Batuudi pehmendus katab batuudi vedrud täielikult ning on varustatud spetsiaalse Foot Safety ehk jalakaitsesüsteemiga, nii et te ei pea muretsema selle pärast, et laste jalad jääksid hüpates vedrude vahele kinni.

Batuudi materjalid – Kvaliteetsed EXIT batuudid on loodud pikkadeks aastateks lastele rõõmu tooma. Materjalid on kvaliteetsed ja ilmastikukindlad, mistõttu võivad batuudid olla ka aastaringselt õues. Batuudi alusraam on tsingitud ning kaetud pulbervärviga, hüppepinna materjal polüpropüleenist ja vetthülgav. Batuudi erinevatel osadel on mitmeaastased garantiid ning batuudi osasid on võimalik välja vahetada ja asendada.

Batuudi ohutus – Ja lõpuks jõuamegi tagasi algusesse ja kõige tähtsama juurde: “Ohutus ennekõike!”. EXIT batuutidel on komplektis nii pehme polsterdatud vedrukaitse kui ka kvaliteetne turvavõrk, mis tagavad batuutide ohutu kasutamise. Täiskasvanud saavad oma panuse anda laste ohutuse tagamiseks ostes kvaliteetse batuudi ning tagades, et see on nõuetekohaselt paigaldatud ning regulaarselt kontrollitud. Kuid sama oluline punkt, mis laste turvalisust puudutab, on ka rääkida lastega batuudi kasutamise reeglitest, et lapsed teaksid, mis reeglid kehtivad batuudil hüppamisel, et neil endil ja kõigil teistel oleks ohutu.

Loe ka: NÕUANDED: Mida peab teadma batuutide ohutuse ja hoolduse kohta

Vaata videost, kuidas kokku panna EXIT batuuti?

Need on peamised soovitused, millele mõelda enne batuudi ostmist. Kui Te pole ikka veel kindel, siis küsimuste korral võtke meiega julgelt ühendust e-maili teel: info@manguvaljakud.eu thecasinoapps.com.

Varajasele tellijale kehtib soodustus -5% kõikidele EXIT batuutidele koodiga “EXIT5”.

Laia valiku kvaliteetseid EXIT batuute leiad meie E-POEST!

 

Ohutut hüppamist!