Milline laste mängumaja osta? Nõuanded enne mängumaja soetamist.

Lapsed veedavad suurema osa ajast mängides. Tänapäeva nutimaailmaga konkureerides pingutavad lapsevanemad palju, et lapsi õue mängima meelitada. Parim võimalus lastele erinevaid mänguvõimalusi luua on soetada koduaeda laste mängumaja või mänguväljak.

Enne ostuotsuse tegemist tuleks mõningad punktid läbi mõelda ning seejärel otsustada, milline laste mängumaja on parim valik Sinu lastele.

Kui suur on eelarve?

Mängumajad maksavad üsna palju, seega tulekski esmalt mõelda, millise rahasumma oled nõus laste mängumaja soetamiseks kulutama, kuna hinnad kõiguvad sajast eurost tuhande euroni. Hinnaerinevus seisneb tihti mängumaja materjalis, suuruses ning puitmaterjali kvaliteedis.  

Kas plastikust või puidust mängumaja?

Mängumajad võib jaotada kaheks – plastikust mängumajad ning puidust mängumajad. Plastikust mängumajad on kerged ning neid saab kasutada nii toas kui ka õues. Plastik on odavam materjal kui puit ning seda on lihtne hooldada. Õuetingimustes võib aga plastik hakata värvis kuluma ning seda ei saa üle värvida.

Puidust mängumajad sobivad aga hästi välitingimustesse, sest puit on looduslik materjal ning puitmaterjali regulaarsel hooldamisel kestab puit kaua ning sobib paremini looduskeskkonda. Samuti saab puidust mängumaja värvida endale sobivat tooni.

Puidust mängumaja ostmisel arvesta ka puidu eripärasid. Tegemist on välitingimustesse mõeldud puitmaterjaliga, millel võib esineda karedaid kohti, pragusid, vaigukohti, immutatud puidul võib esineda ka immutusvedeliku valget-rohekat eritist. Võib arvestada, et mida kallim on mängumaja, seda kvaliteetsem ja tugevam on mänguväljaku materjal ja konstruktsioon.

Meie e-poes on müügil sertifitseeritud ja FSC puidust valmistatud ohutud mängumajad.

Mängumaja KreeteMängumaja Kreete

Mängumaja Kreete

Alates: 429.00
Mängumaja Laura

Mängumaja Laura (1,34m2)

Alates: 369.00
Kiire tarne

Milline mängumaja valida?

Enne valiku tegemist mõtle läbi järgmised punktid:

Kui suur on mängumaja pindala?

Mängumajade pindalad algavad 1m2 ning saadaval on ka kuni 6m2 pindalaga mängumaju. Seega mõtle juba varakult, kas soovid soetada pigem ruumikama mängumaja, kus lapsel on palju avarust ja võimalust mängumaja sobivalt sisustada või valid väikse mängumaja, kus laps saab nukkude-autode või muude väiksemate mänguasjadega mängida. Mängumaja suuruse valik oleneb kindlasti ka sellest, kui palju on koduaias ruumi selle paigutamiseks.

Kas mängumaja puit on töödeldud?

Kui oled otsustanud soetada puidust mängumaja, siis uuri, milline puidutöötlus on juba puidule tehtud. Kui tegemist on naturaalse puiduga (näiteks Eesti tootja Palmako mängumajad), siis on vaja mängumaja kindlasti ka puidukatsevahendiga töödelda, et puit kestaks kaua. 

Kas soovid maapealset või jalgadel mängumaja?

Mängumaju on kahte tüüpi – jalgadel ning maapealsed. Jalgadel mängumajad on kõrgemad ning enamjaolt on nendele võimalik paigaldada liumägi. Osadel jalgadel mängumajadel on ka liivakasti võimalus (näiteks mängumaja Mirell). Jalgadel mängumajad vajavad jalgade kinnitamist maasse, seega kontrolli, kas vajalikud ankrud on komplektis või tuleb need eraldi juurde osta.

Maapealsed mängumajad jagunevad omakorda kaheks. Need, mis paigaldatakse otse murule ning mis on aluspõhjata (näiteks mängumaja Aurelia ja Marie 1). Need on seetõttu ka odavamast hinnaklassist.

Aluspõhjaga mängumaja ei tohi paigaldada otse paapinnale, kuna selle alla kogunev vesi ja niiskus kahjustavad puitu väga kiiresti.

Kas katusekate on kaasas?

Enamikele mängumajadele paigaldatakse ka katusekattematerjal, osadel mudelitel tuleb see eraldi juurde osta (Palmako mängumajadel), seeläbi antakse kliendile valik katusematerjali soetamisel, sealhulgas katusematerjali värvivalik. Ilusam on kindlasti kärgkatusematerjal, kuid ka tõrvapapp on hea materjal. Mõnedel mudelitel on katusematerjal hinnas (tõrvapapp) ning teatud mudelitel on katus vaid puidust.

Mängumaja Jungle XL + sillamoodul Bridge
- 8%
Mängumaja Otto 3,6 m²Mängumaja Otto

Mängumaja Otto (3,6m²)

Alates: 674.00

Kuhu mängumaja paigaldatakse?

Kui oled välja valinud koha, kuhu mängumaja paigaldada, siis võid asuda sobivat mängumaja otsima. Koha valikul arvesta, et mängumaja ümber võiks jääda ka paari meetrine mänguala, et lastel oleks ruumi ja avarust nii mängumaja sees kui väljas mängida. Mängumaja valides lähtu selle pindalast, sest mängumaju on erinevas suuruses.

Kas mängumaja on keeruline paigaldada?

Tihti lükatakse mängumaja ostuotsus edasi, kuna arvatakse, et maja kokkupanemine on väga keeruline ja võib võtta kuni nädala. Õnneks see nii ei ole, sest tänapäeva mängumajad on valmistatud selliselt, et neid oleks kiire ja lihtne paigaldada. Majade seinad on üldjuhul valmistatud paneelidena ning kokkupanekuks kulub olenevalt maja suurusest 4-8h. Kui Sulle aga tundub, et paigaldus ei ole sinu jaoks ning vajad selles osas abi, siis pakume kõikidele mängumajadele ja mänguväljakutele paigaldust, paigalduse hinda näed iga toote juures valik menüüs.

Maapinnale mõeldud mängumaja tuleks paigaldada tugevale pinnale, et õhk saaks maja alt läbi liikuda, mängumaja ei tohiks kokku puutuda otseselt maapinnaga. Mängumaja põhjaks sobivad hästi näiteks tänavakivid või FIBO plokid. Katusematerjali paigaldamisel oleks heaks abivahendiks ka klambripüstol, sest katusepapp kinnitatakse väikeste naeltega.

Ohutus

Enne mängumaja kasutuselevõttu kontrolli mängumaja ohutust. Vaata üle puitmaterjali pind, kui puit on kare, siis kasuta liivapaberit pinna lihvimiseks. Samuti kontrolli üle kõik kinnituskohad, terrassipiirded, liumäe olukord ja muu selline.

Kiire tarne
Kahekordne mängumaja Miia
Mängumaja AnnabellaMängumaja Annabella

Mängumaja Annabella

Alates: 599.00
Mängumaja OliverMängumaja Oliver

Mängumaja Oliver (1,53m2)

Alates: 599.00

LOE KA TEISI POSTITUSI:

NÕUANDED: Mänguväljaku hooldamine kevadel

Tee ise: lastele mängumaja aeda

Mida võiksid teada enne mänguväljaku ostmist?

Kuidas valida liiva liivakasti?